Notebook Acer Predator Helios Neo 16S AI PHN16S-71-529C (NH.QX8ST.001
Ultra 5 235HX/16GB/512GB M.2 SSD/GeForce RTX 5050 8GB/16.0" OLED/Windows 11 Home/Abyssal black
ราคาปกติ : 47,990 บาท
ราคาพิเศษ : 46,240 บาท
( Excluded Vat. )
ไม่มีคะแนนสะสมสำหรับสินค้านี้เพราะมีส่วนลดแล้ว
สั่งซื้อสินค้า กรุณาติดต่อฝ่ายขาย
CPU Intel® Core™ Ultra 5 235HX (2.9GHz up to 5.1GHz, 14C (6P+8E)/14T, 24MB Cache)
Memory 16GB DDR5 (1x16GB SO-DIMM)
Hard Disk 512GB M.2 PCIe Gen 4 NVMe SSD
Graphic Card NVIDIA® GeForce RTX™ 5050 8GB GDDR7 laptop GPU
Optical Drive None
Display 16.0 inch OLED WQXGA (2560x1600) 240Hz DCI-P3 100%, high-brightness (400 nits)
TouchScreen None
Keyboard/Mouse 4-zone RGB backlit keyboard
Port HDMI® 2.1 port with HDCP support Ethernet (RJ-45) port 3.5 mm headphone/speaker jack, supporting headsets with built-in microphone DC-in jack for AC adapter Thunderbolt™ 4 DisplayPort over USB-C DC-in port 20 V; 90 or 100 W