Notebook Acer Swift 16 AI SF16-51-599L (NX.J8SST.001)
ราคาปกติ : 39,990 บาท
ราคาพิเศษ : 38,530 บาท
( Excluded Vat. )
ไม่มีคะแนนสะสมสำหรับสินค้านี้เพราะมีส่วนลดแล้ว
สั่งซื้อสินค้า กรุณาติดต่อฝ่ายขาย
CPU Intel® Core™ Ultra 5 processor 226V (8M Cache, 2.1GHz up to 4.5GHz) / Intel EVO
Memory 16GB LPDDR5X (onboard)
Hard Disk SSD 512GB NVMe PCIe Gen4
Graphic Card Intel® Arc™ Graphics
Optical Drive None
Display 16 inch OLED 2.8K (2880x1800) DCI-P3 100%,Acer CineCrystal™ (16:10), high-brightness (400 nits)
TouchScreen None
Keyboard/Mouse Backlit Keyboard
USB 2 x USB Type-C™ ports supporting USB4® 40Gbps USB charging 5 V; 3 A 2 x USB 3.2 Gen 1 with one featuring power off USB charging
Port DisplayPort over USB-C Thunderbolt™ 4 3.5 mm headphone/speaker jack, supporting headsets with built-in microphone HDMI® 2.1 port with HDCP support